TOP 09 jde v Olomouci do voleb i s nezávislými kandidáty

TOP 09 nabídne v letošních komunálních volbách v Olomouci voličům aktivní osobnosti i nové tváře.  Pod hlavičkou TOP 09 tak budou kandidovat také nezávislí kandidáti.    

 

Kandidátku povede současný náměstek olomouckého primátora Aleš Jakubec.

„Jedním z velkých problémů dnešní politiky je její roztříštěnost. Za velmi důležité proto považuji spojování sil. Spojení z nezávislými, jejichž názory jsou nám velmi blízké, je logické i přesto, že v zastupitelstvu města jsou dnes naší opozicí. Na rozdíl od jiných stran jsou ale aktivními a konstruktivními zastupiteli,“ říká lídr kandidátky a náměstek primátora Aleš Jakubec.

Dvojkou kandidátky je současná nezávislá zastupitelka a olomoucká advokátka Dominika Kovaříková, která v minulosti vedla projekt Občané pro Olomouc. „Projekt Občané pro Olomouc se nám bohužel udržet nepodařilo, účastníci této koalice, Zelení a Piráti se rozhodli jít každý svou cestou, a největší skupina nezávislých kandidátů se rozhodla pro nadcházející volby spojit s olomouckou TOP 09. Důvodem pro tuto spolupráci je zejména to, že program TOPky má k našim názorům blízko a i v končícím volebním období se TOP 09 snažila prosazovat kroky, s nimiž šli Občané pro Olomouc do voleb v roce 2014. Zejména větší míru zapojení občanů do rozhodování o dalším rozvoji města, a to ať už prostřednictvím participace na tvorbě nového Strategického plánu nebo Strategie udržitelné mobility, či na ovlivňování budoucí podoby některých veřejných prostranství,“ vysvětlila důvody spolupráce s TOP 09 Dominika Kovaříková.

„Při sestavování kandidátky pro letošní komunální volby jsme se maximálně snažili o zachování vyrovnaného poměru členů TOP 09 a kandidátů bez politické příslušnosti. Jako neméně důležité, pak vnímáme velmi významné zastoupení žen na naší kandidátce, a to i na předních příčkách, „říká místopředsedkyně Městské organizace TOP 09 Isabela Pospíšilová.

IRENA ŠNAJDROVÁ, KRAJSKÁ MANAŽERKA TOP 09 PRO OLOMOUCKÝ KRAJ
Auto fotografie: Miroslav Grass

Další informace naleznete na našem Facebooku