„Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí.“

I my jsme se zúčastnili vzpomínkových akcí k 17. listopadu – Dni boje za svobodu a demokracii.

Odpoledne jsme položili květiny a zapálili svíčky u Památníku obětí boje za svobodu a demokracii a v podvečer naši zástupci promluvili na Setkání k výročí 17. listopadu, které proběhlo na Žižkově náměstí a kterého se zúčastnilo několik set lidí. A co tam z našich úst zaznělo?

„Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí.“

To bylo hlavní heslo událostí listopadu 1989. Dnes po 29 letech však si musíme přiznat, že jsme zatím nevyhráli. Vládne nám lež spolu s hulvátstvím a v čele vlády stojí bývalý agent StB. Vláda se opírá o hlasy těch, proti kterým jsme před 29 lety demonstrovali a kteří se za své činy v minulosti nikdy neomluvili.

Rozdíl oproti stavu před 30 lety je ten, že tyto lidi si dnes do čela státu zvolila většina voličů. A my se můžeme ptát: co ještě se musí stát, aby tito voliči procitli a pochopili, že těmto lidem nejde o blaho národa, ale jen o vlastní prospěch a sebeuspokojení?

Co se ještě musí stát, aby konečně zvítězila pravda nad lží?

Ale nesmíme to vzdát, a to i přesto, že nám dnešní situace připadá zoufalá. Když slyšíme, že by prezident jmenoval Babiše předsedou vlády znovu i poté, co by mu případně byla vyslovena nedůvěra v poslanecké sněmovně, nesmí nás takové prohlášení srazit na kolena, ale naopak nás musí vyburcovat k větší aktivitě.

Nesmíme si tu smyčku kolem krku nechat utahovat!

Dominika Kovaříková

#listopad89 #17listopad #svobodaademokracie #uznikdykomunismus#nezapominame #Topkavzpomina

#olomoucjetop